Seznámení se se svou myslí - Týden meditační praxe a studia - Na horách

buddha/buddhasface_230x165.jpg
Datum:
Sobota 22 srpen 2020 (15:00 -21:00)
Pátek 28 srpen 2020 (00:00 -12:00)
Místo:
Chata Kara - Roudnice v krkonoších
Učitel : Acharya Samten Kobelt
Coordinators : Jeffrey Buehler & Filip Rosenkranc
Týden meditační praxe a studia. Pět skandh s Ačárjou Samten Kobeltem

22.-28. srpna

Chata Kara
http://www.chatakara.cz/

Weekthün neboli „týdenní sezení“ je silné a hluboké ústraní zaměřené na praxi meditace bdělé pozornosti. Tato technika, kdy pozorujeme a zůstáváme se svou myslí a tělem mění způsob, jakým se vztahujeme ke každodennímu životu a sobě samým.

Během tohoto programu praxe bdělé pozornosti přesahuje sezení na meditačním polštáři; každý aspekt každodenního života se stává součástí vědomé disciplíny znovuobjevování přítomného okamžiku a našich vlastních srdcí a myslí.

Každý den se skládá z plného programu meditace sezení a chůze, buddhistických recitací, diskuzí, kontemplativního jídla a krátké pracovní části. Některé dny budeme praktikovat v tichosti. Jednoduchost každodenní rutiny nabízí vítanou alternativu k zrychlenému světu, kde na sebe vrstvíme mnoho úkolů najednou a namísto toho postupně vytváříme přátelství s přítomným okamžikem.

Po celý týden nás Ačárja Samten Kobelt bude provázet osobním zkoumáním pěti skandh, jednoho ze základních buddhistických učení mysli.

 

Podrobnosti:

Včasná platba: 6000 Kč (za registraci a platbu nevratné zálohy 50% do 20. července na účet 1465743001/5500)

Cena za pozdější platbu: 7000 Kč

Adresa: Horská chata Kara, Roudnice v Krkonoších 15, 514 01 Jilemnice

 

Jídlo je zahrnuto v ceně a bude podáváno v tradičním meditačním stylu. Pokud chcete vegetariánskou stravu nebo jinou speciální stravu, uveďte to prosím v registraci.

Samten Kobelt vyrostl poblíž Curychu ve Švýcarsku, kde opět žije od roku 2013. V roce 1984 se setkal s učením Shambhaly na Naropa University a začal praktikovat. V roce 1985 potkal Trungpu Rinpočheho v Německu a stal se jeho studentem. Byl rezidentním ředitelem Shambhala tréninku v Bernu a koordinoval první dva Warrior’s Assemblies v Evropě.

Samten strávil 10 let v hlavních zemských centrech Shambhaly v Severní Americe, kde se stal studentem Sakyonga Miphama Rinpočheho. Šest let působil jako ředitel Marpa House a tři roky jako Shastri v Boulder Shambhala Center.

Samten se zajímé o spojení mysli a těla a jeho aplikaci ve společnosti od doby, kdy začal meditovat. Cvičí a vyučuje kontemplativní taneční praxi, kterou vyvinula Barbara Dilley; Lujong (tibetskou jógu) předaný Khenpo Tsultrimem Gyamtsem Rinpočhem; Bugaku (japonský dvorní tanec) od Togi Senseje prostřednictvím Arawany Hayashi; a Qigong v linii Evy Wong.

Vezměte prosím na vědomí, že od pátku 28. srpna do neděle 30 bude na program navazovat samostatný Rigdenský víkend (https://praha.shambhala.info/calendar-details/?id=457036) Všichni, kdo splňují podmínky k účasti (absolvován Stupeň 5), jsou vítáni na tomto programu.

 

Ceny

 

Cena včasná

Cena později

jen Skandhy

6000

7000

jen Rigden

4000

5000

oboje

8000

10000