Shambhala den - Rok Zemního psa

EarthDog2018.jpg
Datum:
Pátek 16 únor 2018 (07:30 -21:00)
Sobota 17 únor 2018 (10:00 -21:00)
Kontaktní osoba : Jeffrey Buehler
Prosím přidejte se k oslavě Shambhala dne a vítejte v novém roce! Součástí oslavy bude tradiční projev Sakyonga, Jamgöna Miphama Rinpočheho.
Shambhala den označuje začátek Nového Roku a představuje jednu z nejdůležitějších tradic v Shambhala buddhismu.

Tradiční oslavu charakterizuje Losar, který je astrologicky vypočítán podle tibetského lunárního kalendáře a mění se každoročně tak, aby byl ve shodě s ročními lunárními cykly. 
Během Shambhala dne s elegancí a grácií oslavujeme, pořádáme hostinu a účastníme se ceremonie, díky čemuž vyjadřujeme hojnost a bohatství naší duchovní a kulturní tradice. 
 
Oslavy začátku roku Zemního psa zahájíme v pátek ráno recitacemi, praxí Elixíru života, lhasangem a společnou snídaní. Kdo bude chtít může zůstat v Centru i během dne a praktikovat s dalšími. Večer se sejdeme především k shlédnutí Sakyongova proslovu, který letos uvidíme v přímém přenosu. Kdo nebude moci přijít v pátek, bude mít možnost shlédnout Sakyongův proslov i v sobotu ze záznamu. V sobotu budeme také praktikovat společně Shambhala Sádhanu, proběhne setkání členů a sliby, seznámíme se s finanční zprávou a vizí, proběhne fundraising. 
 
Těšíme se na společnou oslavu s vámi všemi!