Jak si ze své mysli udělat spojence – nová kniha

Jak si ze své mysli udělat spojence

Jak si ze své mysli udělat spojence

Jak si ze své mysli udělat spojence? S radostí vítáme na světě knihu s tímto názvem, která po dlouhém očekávání vychází v českém překladu.

Autor knihy Sakyong Mipham objasňuje, že klíčem ke klidnému, vyrovnanému a smysluplnému životu je výcvik mysli. Pokud ji necvičíme, jsme neustále vydáni napospas svým náladám a emocím, kterým navíc nejsme sto rozumět.

Chceme-li v životě dosáhnout nějakého cíle, potřebujeme nejprve zklidnit a ustá­lit vlastní mysl a také se učit rozvíjet vyrovnanost a jasnost. Právě to nás naučí kniha Jak si ze své mysli udělat spojence.

Pečlivý a přesný překlad knihy zajistila Sabina Políková (která přeložila mj. knihu Běžící Buddha) a Miroslav Čánský.

Základním nástrojem, který nám může pomoci stát se pánem naší mysli, je meditace. Autor čtenářům přesvědčivě vysvětluje, proč je meditace nezbytná, a zároveň je přístupnou formou zasvěcuje do jejích základů. Věnuje se jak velmi praktickým tématům (například jak při meditaci sedět s rovnými zády), tak i hlubokým otázkám filozofické povahy (kupříkladu proč a jak bychom měli rozjímat o nemocech, stáří a smrti).

S novou knihou meditační program

Sakyong Mipham

Sakyong Mipham

K příležitosti vydání knihy pořádáme stejnojmenný víkendový meditační program. Ten se uskuteční 2.-4. prosince v Praze. Program povede zkušený učitel Mathias Pongracz, dlouholetý student Sakyonga Miphama i jeho otce Chögyama Trungpy. Program bude zahrnovat meditační instruktáž a sezení, přednášky a diskuse.

 

Miphamův bezprostřední přístup k meditaci je nepochybně přínosem pro všechny, kdo se věnují duchovním naukám bez ohledu na to, v jaké konkrétní tradici (včetně křesťanské či pohanské) se pohybují. Stejně tak program je určený všem zájemcům, dlouholetým meditujícím i těm, kdo se potkávají s meditací poprvé. Více o programu Jak si ze své mysli udělat spojence ZDE.

Více informací o knize a možnost zakoupení naleznete ZDE.